Tepelná čerpadla

Tepelné čerpadlo DEFRO DHP Premium

Zobacz produkt w 360°

 

Technické údaje DHP PREMIUM 8 DHP PREMIUM 12 DHP PREMIUM 16
Topný výkon / COP při A7 / W35 7,9 kW / 4,8 12,0 kW / 4,8 16,3 kW / 4,8
Topný výkon / COP při A2 / W35 6,1 kW / 3,8 9,0 kW / 3,8 13,0 kW / 3,8
Topný výkon / COP při A-7 / W35 5,4 kW / 3,2 7,6 kW / 3,2 10,7 kW / 3,2
Topný výkon / COP při A-15 / W35 4,5 kW / 3,0 7,0kW / 3,0 9,2 kW / 3,0

Třída energetické účinnosti (teplota napájení 35°C)

A++
Třída energetické účinnosti (teplota napájení 55°C) A++
Minimální / maximální teplota oběhu ústředního topení a TUV

10 °C / 65 °C

Chladivo / hmotnost chladiva R290 / 1,4 kg

R290 / 1,8 kg

R290 / 4 kg
Druh kompresoru   Copeland Scroll  
Dolní / horní hranice teploty vzduchu pro činnost tepelného čerpadla

-25 °C / 35 °C

Úroveň akustického výkonu venku / uvnitř 59 / 43 dB 60 / 36 dB 64 / 43 dB
Napětí napájení tepelného čerpadla 3x400 V, 50 Hz
Proudový jistič C 20A
Hmotnost – vnější jednotka 209 kg

215 kg

228 kg

 

MOC včetně DPH:

DHP Premium 8: Basic 232 177 Kč | Medium 244 902 Kč | Full 247 459 Kč

DHP Premium 12: Basic 247 459 Kč | Medium 260 243 Kč | Full 262 800 Kč

DHP Premium 16: Medium 311 380 Kč

 

DEFRO DHP Premium je nejnovější tepelné čerpadlo vzduch – voda v provedení monoblok, vytvořené speciálně pro středoevropské klimatické podmínky. Dodáváno v soupravě obsahující hydromodul s přepínačem TUV/ÚT, oběhové čerpadlo a řídící jednotku. Výraznou předností je funkce chlazení, která je součástí všech variant čerpadla jako standard.

 

Přednosti

 • Třída energetické účinnosti A++ při teplotě napájení 55°C .
 • Snadné ovládání.
 • Přístup ke všem nastavením a parametrům také prostřednictvím mobilní aplikace a webu.
 • Počítadlo elektrické energie, COP a topného výkonu tepelného čerpadla.
 • Výjimečně vysoká účinnost zvlášť v nízkých teplotách.
 • Topný výkon / COP: 7,0kW / 3,01.
 • Činnost tepelného čerpadla i při venkovní teplotě -25°C.
 • Ve standardní výbavě funkce chlazení.
 • V soupravě hydromodul vybavený přepínacím modulem TUV / ÚT, oběhovým čerpadlem, ovládacím modulem, elektrickým ohřívačem s výkonem 6 kW podporujícím činnost tepelného čerpadla v extrémně nízkých teplotách.


Tepelné čerpadlo typu plug-in

Zapojení probíhá formou plug-in a je neobvykle rychlé a jednoduché. Spočívá v propojení vnější jednotky s hydromodulem za použití vyhrazeného kabelu a následném připojení hydromodulu k elektrické síti pomocí napájecího kabelu. Oba kabely jsou součástí soupravy. Tato forma téměř eliminuje riziko chyb při zapojování a významně zkracuje dobu montáže čerpadla.

 

dcp 12 wizualizacja

Konstrukce vnější jednotky DHP PREMIUM

pompa_ciepla_technologia.jpg

 

 

 1. Ventilátor – vynucuje průtok vzduchu prostřednictvím výparníku. Za účelem minimalizace hluku mají lopatky ventilátoru na koncích výřezy, tzv. „soví péra“.
 2. Výparník v podobě lehkého lamelového tepelného výměníku, je určený k odběru tepelné energie z proudícího vnějšího vzduchu do chladiva (R290 – propan). Je to možné dík fázové proměně propanu z kapalného do plynového skupenství při nízkých vnějších teplotách. Během odpařování chladivo s nízkým tlakem odebírá teplo z okolí (atmosférický vzduch), čímž je zchlazuje.
 3. Kompresor Scroll – z výparníku je chladivo v podobě plynu nasáváno kompresorem. Zvyšuje se jeho tlak, což zároveň způsobuje růst jeho teploty. Kompresor je namontován na speciálním „plovoucím tácu“ odděleném od konstrukce s použitím tlumičů vibrací a tepelné izolace. V případě DHP Premium byl použitý spirální kompresor špičkové třídy Emerson Copeland Scroll určený k práci s chladivem R290.
 4. Kondenzátor – z kompresoru se chladivo v podobě horkého plynu dostává do kondenzátoru, který má podobu deskového výměníku. Zde dochází k předání tepla z horkého plynu to vytápěcí vody. Zkapalňující se propan odevzdává do topného okruhu teplo získané předtím ve výparníku a kompresoru.
 5. Elektronický expanzní ventil – po předání tepla v kondenzátoru, je chladivo v tekutém skupenství směrováno do expanzního ventilu. Tady dochází ke snížení tlaku a dalšímu poklesu teploty. Expanzní ventil kontroluje, aby se do výparníku dostávalo optimální množství chladiva. V DHP Premium užitý elektronický expanzní ventil nabízí největší možnosti z na trhu dostupných řešení. Díky tomu je možné získat poměrně vysoký COP v plném rozsahu pracovní teploty.
 6. Bezpečnostní ventil – na vodní straně, na výstupu z kondenzátoru je namontovaný bezpečnostní ventil 2,5 bar. Tento zajišťuje systém proti prostupu chladiva (propanu) do vytápěcího oběhu a navíc chrání deskový výměník proti poškození v případě zamrznutí vody v topném okruhu.
 7. Ovládač chladícího okruhu – ve speciální komoře vnější jednotky je umístěn ovládač zodpovídající za činnost chladícího okruhu.
 8. Odkapávací tác je určený na sbírání a odvádění vody pocházející z odmrazování výparníku. Je provedený z nerezové oceli a tepelně izolovaný. Ochranou proti zamrzání je systém trubek s teplým pracovním médiem. Díky tomu není nutný dodatečný elektrický topný kabel. Uvedené prvky byly umístěné v krytu určeném k práci v mezních povětrnostních podmínkách. Za účelem stabilizace práce a maximálního odhlučnění byla konstrukce navržena a provedena ze špičkových materiálů. Kryt je zvukově a tepelně izolován. Podpěry jsou připevněny k speciálním montážním profilům tak, aby bylo možné přesné vyrovnání zařízení i na nerovném podkladu.

 

 

 

 

Hydromodul HF (Full) a hydromodul HB (Basic)

Hydromodul HB byl ve výrobě vybavený sadou elektrických a hydraulických subsystému, což zajišťuje rychlé a snadné připojení k elektrické síti a topnému okruhu a zároveň minimalizuje riziko chyby. V standardním vybavení je ovládání podle počasí, řízení 2 topných okruhů (1 bezprostřední, 1 směsný), ovládání TUV, ovládání chlazení. Rychlý přístup k náhledu na činnost tepelného čerpadla (včetně chladicích parametrů) také prostřednictvím aplikace a webu, což umožňuje rychlou reakci servisu, diagnózu chyby a odstranění poruchy. Vnitřní jednotka se skládá z následujících prvků:

 1. Elektrické přípojky a čidla,
 2. Hrdlo napájení z vnější jednotky,
 3. Hrdlo návratu do vnitřní jednotky,
 4. Hrdlo napájení ÚT a TUV,
 5. Hrdlo návratu z okruhu TUV,
 6. Hrdlo návratu z okruhu ÚT,
 7. Barevný displej zajišťující intuitivní a snadný přístup k požadovaným nastavením,
 8. Kovový kryt hydromodulu,
 9. Hrdlo odtoku z bezpečnostního ventilu,
 10. Elektrický ohřívač 6 kW (pouze u verze HF),
 11. Oběhové čerpadlo integrované s trojcestným ventilem (pouze u verze HF), bezpečnostním ventilem a automatickým odvzdušňováním,
 12. Průtokoměr,
 13. Ovládač hydromodulu.Počet návštěvníků: 611784 , dnes: 2 , včera: 92 , online: 0