BLOG

Výběr krbové vložky

přidáno:

Výběr krbové vložky

Vybíráte krbovou vložku a nevíte si rady? Prozradíme, podle čeho vybírat...

 

 

 

 

 

KRBOVÁ VLOŽKA DEFRO

 • První a nejdůležitější faktor je, zda specializované prodejny a profesionálové, tedy kamnáři nabízejí krbovou vložku, nad kterou uvažujete. Krbaři za své výrobky a stavby ručí svým renomé a penězi. Nikdy by nesáhli na nekvalitní krbovou vložku. Reklamace u krbových vložek jsou drahé a bourání krbu kvůli špatné krbové vložce je noční můra každého kamnáře. Proto staví a prodávají jen produkty, kterým plně důvěřují. To je záruka kvality. Na neodborných rádoby eshopech vám levně přeprodají cokoli. Servisu se už často vůbec nedočkáte. To nechcete... Když už si chcete vybrat eshop, vybírejte pouze eshopy, které mají i kamennou prodejnu. Jsme ale toho názoru, že krb by měl stavět vždy kamnář. DEFRO má kamnáře po celé ČR.
 • Kvalitní produkty v ČR dodávají kamnářům jen silné společnosti, které garantují školení a servis - jak záruční, tak pozáruční. Máte tedy jistotu, že pokud se něco pokazí, vždy máte zastání jak u kamnáře, tak u výrobce/dovozce. Takových značek a společností je v ČR velmi málo. Například společnost DEFRO vyrábí již 50 let a my jako distributoři jsme zde 19 let.
 • Porovnávejte mezi sebou podobné produkty a jejich váhu. Lehčí krbová vložka může být ošizená na materiálu a může se pak při topení pokřivit, propálit a způsobit další nežádoucí problémy. Zkracuje se životnost. DEFRO je v tomto ohledu nekompromisní.
 • Sledujte prodloužené záruky. Každá kvalitnější krbová vložka má prodlouženou záruku. Dvouletá záruka je málo, pětiletá je skvělá. To vám nabízí DEFRO.
 • Chtějte krbovou vložku, která má vysokou účinnost spalování. Nejlépe se systémem dvojího spalování. Například DEFRO má systém MULTIFLOW, který funguje skvěle a je pouhým okem v provozu skutečně viditelný.

KRBOVÁ VLOŽKA DEFRO

 • Ptejte se prodejce, jak funguje oplach skla vzduchem pro udržení skla v čistotě. Není nic horšího, než mít v obýváku krb, kde nelze skrze špinavé sklo vidět na oheň. Požitek z krásné atmosféry je pryč a zůstanou jen oči pro pláč. DEFRO má jeden z nejlepších systémů oplachu skla na trhu.
 • Design je také důležitý. Krbová vložka se vám musí líbit. To je čistě věc názoru. Dobří výrobci ale nabízejí příslušenství, díky kterému si můžete krbovou vložku vytunit. DEFRO nabízí různé druhy rámečků, klik a můžete si vybrat i černou spalovací komoru.
 • Další důležité příslušenství jsou akumulační těžké betonové závěsné nástavce. Doporučujeme je přidat ke každé krbové vložce, aby se zvýšila akumulace tepla. DEFRO nabízí Thermoblok, který zvyšuje užitnou hodnotu produktu. Krb vám více akumuluje tepelnou energii a déle sálá po vyhasnutí plamene.
 • Konstrukce dvířek by měla být z válcovaného plechu. Taková dvířka se nedeformují a vždy dobře těsní. Ukázku takové konstrukce naleznete ve fotogalerii. S DEFREM nebyl zaznamenán jediný případ deformovaných dvířek při vysokých teplotách.
 • Žáruvzdorná barva a její kvalita jsou také důležité. DEFRO používá dvousložkovou ekologickou, dobře čistitelnou, otěruvzdornou barvu, která nevydává při topení žádný zápach. Díky tomu vypadá krbová vložka jako nová i po několika letech.
 • Vystýlka topeniště: Kromě toho, že dodává krbu na kráse, musí být také pevná a odolná vůči tepelným šokům a nárazům polen. DEFRO má vyzdívku zpevněnou speciální železo-niklovou ocelí, která se nedokáže rozpadnout. Maximálně může prasknout při neopatrném přikládání, ale vždy drží a prasklina je minimální. V pohodě topíte dál a praskinu skoro nevidíte.
 • "Studená klička". Detail, ale k nezaplacení. Díky speciální perforované kličce se při přikládání nespálíte o krbovou vložku, i když je v nejvyšším provozu. Navíc vypadá dobře.

KRBOVÁ VLOŽKA DEFRO

 • Nastavitelný dodatečný regulovatelný průchod vzduchu je skvělý. DEFRO myslí na to, že každý zákazník nemá ideální komín. DEFRO implementovalo do svých produktů dvě další skrytá šoupátka, díky kterým můžete doladit průběh hoření dle vašich požadavků.
 • Téměř nezničitelný systém výsuvných dveří je také důležitým faktorem. V tomto ohledu patří DEFRO mezi špičku na evropském trhu. Systém je tichý, vysoce pevný, stabilní a odolný proti vysokým teplotám. Proto můžete produkty DEFRO INTRA zazdít do akumulačního krbu bez mřížek. Navíc se dvířka při otevření díky speciální konstrukci vzdálí od těsnění, což prodlužuje životnost těsnění a snižuje opotřebení.
 • Krbové vložky DEFRO vynikají svou citlivou regulací výkonu. Regulace funguje oproti jiným výrobkům opravdu skvěle. Krbovou vložku tedy můžete perfektně regulovat dle vašich aktuálních potřeb. Poslouchá na slovo.
 • Široká škála výkonů a velikostí je dalším faktorem, na který byste měli brát zřetel. Pokud výrobce nabízí ucelenou řadu produktů, máte větší výběr. DEFRO nabízí kompletní řadu krbových vložek všech variant, včetně teplovodní krbové vložky s výsuvem a bočním prosklením, zadním přikládáním, průhledovými, bočně prosklenými a mnoha dalšími.A nyní už jste připraveni vybrat tu nejlepší krbovou vložku pro svůj domov!

Vyzbrojeni těmito důležitými a faktickými radami můžete s důvěrou porovnávat krbové vložky a související služby.

Počet návštěvníků: 846774 , dnes: 338 , včera: 750 , online: 3