Termoregulátory

Termoregulátory DEFRO – precizní regulace teploty a ochrana vratné vody topného zařízení

Termoregulační jednotky DEFRO jsou nepostradatelnými zařízeními pro řízení teploty v různých systémech vytápění a chlazení. Jejich hlavním úkolem je přesné řízení a regulace teploty v zařízeních, což zajišťuje uživatelský komfort a efektivní využití energie.


Jak fungují termoregulátory DEFRO?

Použití akumulační nádrže v instalaci ÚT prodlužuje dobu mezi jednotlivými zapáleními, a také příznivě ovlivňuje životnost kotle. Kromě toho zařízení ochlazuje kotel vodou z vratného oběhu – teplá voda z horní části kotle se míchá s menším množstvím vody ze dna nádrže. Pro maximální využití potenciálu vyrovnávací nádrže v instalaci je nutno pamatovat na správné vrstvení vody v zařízení. Pro to, aby tento proces probíhal tak, jak má, teplá a studená voda musejí tvořit dvě oddělené vrstvy. Dokonalé rozvrstvení teplé a studené vody je možné díky vhodnému řízení jejich přítoku do akumulační nádrže. Správného průběh tohoto procesu je možné dosáhnout za použití termoregulátorů DEFRO. Při rozběhu kotle tlačí termoregulátor vodu do jeho vnitřku, aby rychle dosáhnul provozní teplotu a začal ohřívat nádrž. Pak termoregulátor pomalu čerpá horkou vodu do horní části vyrovnávací nádrže se zachováním optimálního vrstvení teplot vody.

Výhody a pokoročilé funkce

Termoregulátory umožňují udržování konstantní teploty a minimalizace jejích výkyvů, což se projevuje snížením provozních nákladů a efektivnějším využíváním zdrojů energie. Tato zařízení disponují pokročilými funkcemi, jako je programovatelné nastavení času, dálkové ovládání a monitorování. Uživatelé tak mají plnou kontrolu nad svým topným systémem, i když jsou mimo domov. Díky tomu jsou termoregulační jednotky DEFRO nejen přesné, ale také pohodlné na používání. Umožňují užívat si optimální tepelný komfort a šetřit energii, což z nich činí ceněné řešení pro řízení teploty.


Uvedené ceny jsou včetně DPH. V případě více variant produktu je zobrazena cena nejnižší varianty. Pokud není zobrazena cena, je na dotaz.

Potřebujete poradit? Zavolejte našemu technikovi na +420 725 973 938!

Všechny kontakty


Počet návštěvníků: 895309 , dnes: 491 , včera: 858 , online: 2