BLOG

Na co si dát pozor při výběru krbové vložky?

přidáno:

Na co si dát pozor při výběru krbové vložky?

Kritérií, které neopomenout při výběru té správné krbové vložky, je mnoho. Pojďme se společně na některá blíže podívat.

Design

Nezapomínejte, že kouzlo krbu spočívá i v jeho eleganci, monumentálnosti a velikosti. Kromě toho, že vám díky němu nebude doma zima, slouží i jako designový doplněk. Může se jednoduše stát dominantou téměř jakéhokoliv interiéru.

Výkon

Výkon je potřeba co nejpřesněji odhadnout a podle něj vybrat odpovídající krbovou vložku. Vzorec pro výpočet potřebného výkonu zohledňuje zejména vytápěný prostor a energetické ztráty objektu.

Účinnost spalování

Účinnost spalování udává míru efektivnosti využití energie obsažené v palivu, v našem případě pro potřeby vytápění.

Materiál

Materiál, ze kterého je krbová vložka vyrobena. Mezi nejčastější materiály patří litina nebo ocel. Litina je často volený materiál, zejména pro její odolnost, vysokou životnost, pevnost a déle drží teplo. Nevýhodou je trochu nižší tepelná vodivost. Druhou možnosti je ocel. Krbové ocelové vložky jsou pevné, odolné, mají dlouhou životnost a vynikají dobrou tepelnou vodivostí. Oproti krbové vložce z litiny mají menší akumulační schopnost.

Těsnost

Dalším důležitým kritériem je těsnost vložky. A to hlavně v případě řízeného větrání pomocí rekuperace, kdy netěsnost dokáže rozhodit proudění vzduchu v domě a spaliny mohou unikat do interiéru. Kvalitně utěsněné vložky využívají externího přívodu vzduchu.

Počet návštěvníků: 882644 , dnes: 258 , včera: 297 , online: 0