BLOG

Krb - osvědčené řešení pro těžké časy

přidáno:

Krb - osvědčené řešení pro těžké časy

V posledních týdnech jsme mnoho z nás prošli těžkým testem. Provádění každodenních činností se změnilo o 180 stupňů. Pandemie má mnoho důsledků, nejen pokud jde o lidské zdraví a život. V době nejistoty stojí za to se připravit na různé scénáře. Mít nezávislý zdroj tepla u vás doma je jistě jednou z nezbytných záruk. Takovým řešením je krb.

 

 

 

V současné době není prioritním úkolem takových zařízení obohacovat estetické hodnoty místností (např. Rohové nebo volně stojící krby), ale vytvářet topný systém, který může pracovat v nepříznivých podmínkách. Moderní zdroje tepla jsou mimořádně efektivní, ale ve větší či menší míře jsou založeny na elektřině. Krb je skvělá alternativa, která vám dává pocit bezpečí.

 

 

Krb jako zdroj tepla

Vytápění domu s krbem lze provést dvěma hlavními způsoby: pomocí krbu s teplovodním výměníkem a pomocí systému distribuce horkého vzduchu. První z nich je integrován s instalací ústředního topení budovy. Pracovní kapalina zahřátá ve výměníku je transportována do radiátorů nebo podlahového topení. Toto řešení se může také podílet na přípravě teplé užitkové vody. Druhý způsob využívá izolované potrubí rozložené po celé budově. Spočívá v foukání vzduchu ohřátého krbem. Existují dvě varianty systému DGP: gravitační a asistované. Liší se tím, že druhá možnost vyžaduje použití ventilátorů. Krbová vložka se systémem distribuce horkého vzduchu se nemůže podílet na přípravě teplé užitkové vody. Také nesmíte zapomenout, že krb vydává teplo přímo do místnosti, ve které je umístěn.

Výpadky napájení

Na první pohled se může zdát, že v roce 2020 nedochází k takovým jevům, jako jsou výpadky proudu. Není to pravda. Od začátku roku došlo k několika stovkám takových selhání a tisíce domácností zůstaly bez elektřiny. Příklady pro lepší názornost zahrnují:

• 29.01 - v Pomeranianské provincii sněžení přerušilo elektrické vedení. Asi 18,4 tisíc lidí zůstalo bez elektřiny. příjemci.

• 10,02 - ve Wielkopolské bylo 3,8 tisíc lidí bez elektřiny.

• 12,02 - bez elektřiny bylo až 16 tisíc lidí.

 

V takových situacích je záchranou krb, který v několika okamžicích dokáže udržet tepelný komfort domácnosti. Bohužel ani takové moderní zdroje tepla, jako jsou tepelná čerpadla nebo kotle páté třídy, nemohou fungovat bez elektřiny, což způsobuje ochlazení budovy.

Krb jako podpůrný zdroj tepla

Krb také funguje dobře jako další zdroj tepla. Během přechodných období (jaro / podzim) dává dostatek tepla pro udržení správné teploty doma. Není tedy třeba spouštět hlavní zdroj tepla. Protože je krb úspornější než kotle, může přinést značné úspory. Pokud venkovní teploty neklesnou pod bod mrazu, je nejhospodárnější možností vytápění vašeho domu krbem. V pandemii musíme vzít v úvahu mnoho důsledků omezení. Výkyvy v ekonomice mohou vést k nepříznivým změnám na trhu s pohonnými hmotami. Nejpesimističtější scénáře nevylučují výpadky napájení. V takových situacích mohou být krby v mnoha podobách (krbové vložky, kachlová kamna, peletové krby) spásou pro mnoho domácností.

Počet návštěvníků: 846738 , dnes: 302 , včera: 750 , online: 4